Haberler - Şehit Astsubay Gürsel Can İlkokulu

Haberler

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Pertek İlçesinde çeşitli etkinliklerle kutlandı.23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, Cumhuriyet Meydanında bulunan Atatürk Anıtına çelenk bırakma töreni ile başladı. 

Devamı

İstiklal Marşının Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy´u Anma programı ..

İSTİKLAL MARŞI’NIN TARİHİ 23 Nisan 1920’ de Türkiye Büyük Millet Meclisi açılır. 1920 yazı içinde ülke topraklarının büyük bir bölümü işgal altındadır. Ankara düzenli bir ordu kurma çalışmaları içindedir. İstanbul Hükümeti Mondros Ateşkes hükümleri gereğince orduyu terhis etmiştir. Yeni bir ordu kurma çalışmalarında ise sayısız güçlüklerle karşılaşılmaktadır. Dönemin eğitim bakanı Rıza Nur hatıralarında marş yarışmasını kendisinin açtırdığını yazar:”Yüce ihtilal ve savaş günleri. Böyle zamanlarda milletler en güzel milli marşlarını yaparlar.Bir milli marşın güfte ve bestesini yapana beş yüz lira maddi mükafat vereceğimi ilan ettim.”

Devamı

OKULUMUZDA KAN BAĞIŞI KAMPANYASI YAPILDI

Türk Kızılayı Elazığ Şubesı ile Pertek  Şehit Astsubay Güsel Can İlkokulu ile  yapılan kan bağışı kampanyasına  yoğun bir ilgi göterildi.

Devamı

SAĞLIKLI YAŞAM

Öğrencilerimizele   Sağlıklı beslenme ve Hareketli yaşam aktivitesi yapıldı.

Devamı

AYIN ÖĞRENCİLERİ

Devamı

10 KASIM ATATÜRK´Ü ANMA HAFTASI

10 Kasım 1938’den bugüne seni her zamankinden daha çok özlüyor ve daha iyi anlıyoruz. Ruhun şad olsun.

Devamı

BESLENME DOSTU OKUL PROJESİ

Okulumuz sağlıklı ve dengeli beslenme konusunda yaşam boyu bilinç ve duyarlılık oluşturmayı hedeflemiş, öğrencilerimizi hareketli yaşama özendirerek, obezitenin önlenmesine destek olan çalışmaları yapmayı temel prensip olarak benimsemiştir.

Devamı

İLÇEMİZDE 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI COŞKUSU

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı tüm yurtta olduğu gibi Pertek’te de coşkuyla kutlandı.

Devamı

OKUMA BAYRAMI ETKİNLİĞİ YAPILDI.

    Okulumuz,  birinci sınıf öğrencilerinin okuma bayramı etkinliği velilerimiz ve konuklarımızın katılımı ile okulumuz bahçesinde yapıldı.  

Devamı

FIKRA CANLANDIRMA YARIŞMASI...

İlçemiz ilkokullar arası Fıkra Canlandırma Yarışması´nda  okulumuz ikinci oldu. öğrencilerimizi kutlar....

Devamı